fbpx

השותפים שלנו:

אנו עובדים ב-190 מדינות כולל:

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

יוניסף ישראל הוא הזרוע המקומית של הארגון הבינלאומי החשוב בעולם למען ילדים.

לודוויג רייכמן, רופא יהודי פולני, מקים ארגון יוניסף העולמי, ראה את מצבם הקשה של הילדים לאחר השואה, והבין שיש צורך בארגון חירום מיוחד למען ילדים. וכך, בשנת 1946 קם הארגון העולמי, טיפל בניצולי השואה והעלה אותם לישראל. ומאז דואג לרווחתם של כל ילדי העולם. אנו מגנים על הילדים הפגיעים ביותר בעולם, אלה החשופים לאתגרים הקשים ביותר שיש בעולם – מלחמות, אסונות, רעידות אדמה, בצורת ועוד.
הילד הישראלי חווה את יוניסף דרך תכניות חינוך, חקיקה, עבודת לובי וקידום פרויקט ערים ידידותיות לילדים.

יוניסף גאה בשיתוף הפעולה המתמשך עם מדינת ישראל, למען ילדים בארץ ובעולם.

כיצד הכסף שלך מציל חיים של ילד

התרומה שלך ליוניסף באמת משנה חיים של ילדים

אנחנו שמחים שאת.ה שוקל.ת לתרום ליוניסף. בין אם מדובר בחיסונים מצילי חיים, שמיכה לחורף או ספרי לימוד בכפר מרוחק, לנתינה שלך היא משמעותית ומספקת הגנה ועתיד טובים יותר לילדים. בזכותך יהיה להם הווה ועתיד טובים יותר.

יוניסף לא מקבל שום תקציב מהאו"ם, לכן אנחנו מסתמכים לחלוטין על תרומות נדיבות מאנשים כמוך כדי לממן את הפעילות שלנו למען ילדים. המטרה שלנו היא לייצר סיביבה בטוחה יותר למען ילדים בכל מקום.

יוניסף הוקם ב-1946. אנחנו מגינים ומקדמים זכויות ילדים כבר 73 שנה!

יוניסף הוא הארגון הגדול בעולם להצלת ילדים. אנחנו מחסנים הכי הרבה ילדים, דואגים לחינוך ומספקים הגנה ליותר ילדים בעולם מכל ארגון אחר. אנו פועלים כדי לשנות חקיקה ומדיניות כדי שילדים יהיו מוגנים בכל מקום.

אנחנו פשוט עוזרים לילדים. ולא נפסיק עד שהעולם יהיה מקום בטוח עבור כל הילדים.

תרומה ליוניסף יכולה לסייע בשמירה על בטחון הילדים.

חיסנו בשנה החולפת 23,000,000 ילדים נגד מגפת החצבת, הודות לתרומות כמו שלך.

מומחיות וגלובליות

אין עוד ארגון שנמצא ב-194 מדינות בעולם. הצוותים שלנו בשטח מתמחים בבריאות, תזונה והגנה על ילדים ומשתפים פעולה עם קהילות וממשלות כדי למגר את העוני מהשורש, כמו גם טיפול בצרכים המיידיים של ילדים.

ברגע שמתרחש מקרה חירום הומניטרי, יוניסף נמצא בשטח. יש לנו את אחת מרשתות אספקת הציוד הנרחבות בעולם. מה שאומר שאנחנו מעבירים אספקה חיונית מצילת חיים כמו טבליות לטיהור מים, אוהלים וחיסונים, במהירות וביעילות. הציוד שלנו מגיע דרך הים, האוויר (כולל מטוסים ואפילו רחפנים) או ביבשה. בהתאם לצרכים והתנאים בשטח.

חדשנות למען ילדים

אנחנו לא נחים לרגע ומחפשים דרכים להשתכלל ולהתייעל בסיוע לילדים. פיתחנו פתרונות פשוטים ונגישים להתמודדות עם בעיות מורכבות והיד עוד נטויה. לדוגמא – ערכות בית ספר בקופסא שמאפשרות הפעלת כיתות לימוד בכל מקום ובכל מצב.

יוניסף נתמך אך ורק ורק על ידי תרומות וולנטריות מתורמים פרטיים, ארגונים, קרנות, תאגידים וממשלות ואינו מקבל מימון מהאו"ם. מרבית המימון מגיע באמצעות תרומות שנאספות מסניפי יוניסף במדינות המפותחות, כמו ישראל, ברחבי העולם.

יוניסף בישראל

יוניסף הוקם ע"י לודוויג רייכמן, רופא יהודי פולני לאחר מלה"ע השנייה במטרה לסייע להמוני הילדים שנפגעו מהמלחמה. הארגון העלה את ניצולי השואה לישראל וסייע במציאת משפחות מאמצות לילדים היתומים. סיפק תשתית בריאות לילדי ישראל, כמו גם מזון. לשימחתנו, כיום ישראל היא מדינה מפותחת שאינה זקוקה לסיוע אותו מספק יוניסף. ביום שבו המדינה תפנה אלינו ותבקש שנציל את ילדי ישראל מרעב, חולי ומחסור במים וחיסונים, נתגייס למענה בשמחה.

איננו מסייעים לניצולי שואה כיום בעיקר משום שאנו ארגון להצלת ילדים הפועל במדינה מפותחת.

אנחנו תמיד מעריכים את הרצון לתרום ציוד למען ילדי העולם, אולם לצערנו לא אנחנו לא יכולים לקבל אותו ממספר סיבות:

אין לעקורים ולפליטים אפשרות לאגור ציוד, אנחנו בוררים את הציוד ההכרחי עבורם המתאים לתנאי השטח והנסיבות.

יש לנו מרכז לוגיסטיים ומפעלי ייצור בכל רחבי העולם  משם הציוד מופץ לילדים שזקוקים להם יותר מכולם. ניתן למצוא במחסנים שלנו למעלה מ-850 מוצרים שונים, מערכות חינוך ועד למיטות בית חולים.

יש לנו 72 שנות סיוע במצבי  לחימה; אנחנו מעבירים את הציוד מהמרכז הלוגיסטי שלנו ללב מוקדי הסיוע באמצעות פעילים ושותפים שלנו בשטח. אנחנו יודעים איזה סוג משאית יכולה להיכנס, מה סוג הסיוע שניתן להכניס וכיצד לארוז אותו. הכל כדי שכלום לא יעצור אותנו בדרך ליעד.

 

 

אנו ארגון א פוליטי שמקבל תמיכה מאנשים כדי לסייע לילדי העולם הפגיעים ביותר. ילד לא בוחר היכן להיוולד והוא אינו אחראי למעשיהם של המבוגרים שמסביבו.

בשנה החולפת הצלחנו להגיע ל10 מיליון איש שזקוקים לסיוע בסוריה. יותר מכל ארגון אחר. יש עדיין הרבה נוספים שזקוקים לנו. כל זה לא היה מתאפשר בלי הסיוע שאנו מקבלים מאנשים טובים, זאת משום שאנחנו לא נתמכים ע"י האו"ם אלא רק ע"י תרומות.

איך אפשר להתנדב ביוניסף?

תודה על הרצון והנכונות לסייע לילדי העולם, חשוב לנו לציין מראש שכארגון, אנחנו לא מטיסים פעילים למדינות זרות. אלא מעודדים פעילות מקומית של האוכלוסייה, זאת מטעמים כלכליים ואקולוגיים. ישנה אפשרות להתנדב בישראל אולם היא אינה כוללת פעילות עם ילדים אלא בתחום האדמיניסטרציה, התקשורת וגיוס המשאבים.

להתנדבות מחוץ לגבולות ישראל ניתן למלא את הפרטים בעמוד ההתנדבות של האו"ם https://www.unv.org/become-volunteer/volunteer-abroad

אנחנו מצליחים לסייע לילדי העולם אך ורק בזכות תרומות וולנטריות, לכן חשוב לנו שיהיה לכם קל ופשוט לתמוך בנו.

לכן אתם יכולים למצוא את כל השאלות שרציתם לשאול בנוגע לתרומה ליוניסף:

אם לא מצאתם את מה שחיפשתם אתם מוזמנים לפנות אלינו באימייל info@unicef.org.il ובטלפון 074-7034449.

כיצד ניתן לתרום ליוניסף?

בהחלט ניתן לתרום עבור פרויקט או עבור מדינה הקרובים ללבכם. תרומות ישירות לאזורי אסון מאפשרות לנו להעביר סיוע לילדים הנמצאים בסכנה הגדולה ביותר. נשמח לשמוע מכם ולהעביר את תרומתכם למדינה לבחירתכם. פנו אלינו באימייל ayelet@unicef.org.il  או בטלפון 074-7034449.

בנוסף, תוכלו למצוא בלינק הזה פרויקטים שכולים לעניין אתכם.

אם אתם מעוניינים לתרום בשם אדם אחר כמתנה, אתם יכולים פשוט ליצור איתנו קשר באימייל ayelet@unicef.org.il  או בטלפון 074-7034449 ואנחנו כבר נדאג להעביר  אליו מכתב תודה.

לחלופין, ניתן להיכנס לעמוד מתנות משמעותיות ולתרום בשמם כל מוצר שתבחרו. זאת דרך מצוינת לתמוך בעשייה של יוניסף.

ניתן לשלוח אלינו צ'ק, המחאה בנקאית בדואר עבור יוניסף ישראל  'בית העמותות' רחוב סעדיה גאון 26 ת"א. מיקוד 6713521

 

ניתן לבצע העברה בנקאית ישירות לחשבון הבנק:

הקרן הישראלית למען יוניסף

בנק הפועלים (12)

סניף מונטיפיורי, תל אביב (781)

מספר חשבון 314046

ניתן לתרום לנו באמצעות אפליקציית ביט במספר 058-7815525. ניתן לרשום בהערב כתובת אימייל למשלוח קבלה. לוניסף יש סעיף 46 לחוק העמותות, כך שתרומה מעניקה הטבות מס גם לשיכירים וגם לעצמאיים.