תימן 3606 גלובאלי כללי
תימן - UNICEF Israel

השותפים שלנו:

אנו עובדים ב-190 מדינות כולל:

עזרו לשמור על ילדים בטוחים בתימן

תימן

למעלה מארבע שנות לחימה הובילו את תימן להתמוטטות. הילדים משלמים את המחיר של הסכסוך המורכב וההרסני שסופו של נראה לעין. הגישה למזון היא מוגבלת ביותר ולכן ילדים רבים במדינה סובלים מתת תזונה.   

מה קורה בתימן?

בתימן יש היום את המשבר ההומניטרי הגדול ביותר בעולם. למעלה מ-24 מיליון איש זקוקים לסיוע הומניטרי. מדובר בכ-80% מהאוכלוסייה, ביניהם 12 מיליון ילדים. מאז הסלמת הקונפליקט במרץ 2015 המדינה הפכה לגיהנום עלי אדמות עבור ילדי תימן. 

כיצד המשבר משפיע על הילדים? 

ילדי תימן ממשיכים להיהרג ולהיפצע, כ-360,000 ילדים מתחת לגיל 5 סובלים מתת תזונה חמור וזקוקים לטיפול. מחסור בתשתיות בסיסיות כגון מים הם קרקע פוריה למגפות ומחלות ילדים רבות כולל מחלת הכולרה. בתי ספר ובתי חולים נסגרו, מה שפגע אנושות בגישה לגישה להשכלה ולטיפול רפואי עבור הילדים במדינה. במצב הזה הילדים פגיעים אפילו יותר והסיכוי שלהם לעתיד טוב יותר נגזל. 

האתגר בשטיפת הידיים

חשיבות שטיפת הידיים עם סבון היא קו הגנה ראשון במניעת מגפות, לכן אנחנו רואים כיצד ברחבי העולם מדגישים את חשיבות ההיגיינה במניעת התפשטות נגיף הקורונה. אבל עבור ילדי תימן סניטציה בסיסית היא אתגר, המדינה הצחיחה מפורקת בגלל המלחמה, מים וסבון הפכו למצרך נדיר שלא לדבר על כך שריחוק חברתי הוא בלתי אפשרי במחנות העקורים הצפופים.
בחסות המלחמה, הצפיפות והעוני תימן מתמודדת בשנים האחרונות עם מספר מגפות ובראשן מחלת הכולרה.

הגישה למזון מוגבלת ביותר וגורמת לתת תזונה חמור במדינה

הלחימה בתימן מגבילה באופן קיצוני את כמות המזון שנכנסת למדינה, מה שמייצר מחסור חמור ועליה אדירה במחירי המזון. התוצאה היא שכ-1.8 מיליון ילדים בתימן סובלים מתת תזונה. 

מה יוניסף עושה כדי לסייע לילדי תימן?

  • יוניסף מספק אלפי טונות של מזון מיוחד למצבי תת תזונה. אנחנו תומכים במרכזי תזונה ומכשירים צוותים במדינה. אבל לצערנו המצב מחריף בכל יום מה שמציב עוד ועוד קשיים ואתגרים בדרכנו.
  • אנו עושים כל שביכולתנו כדי לסייע לילדים שנפגעו, כמעט חצי מיליון ילדים קיבלו תמיכה פסיכו'-סוציאלית במרחבים הידידותיים לילדים שלנו ו-1.1 מיליון קיבלו הדרכה לגבי סכנה והתמודדות עם מוקשים. 
  • בשנה החולפת הובלנו מי שתייה ל-5.4 מיליון איש וערכות היגיינה ל-200,000 משפחות.  

מיליוני ילדים לא יכולים להגיע לבית הספר 

לא פחות מ-2500 בתי ספר יצאו מכלל שימוש בתימן בגלל הקונפליקט. בנוסף, ילדים רבים נאלצו לפרוש כדי לסייע למשפחותיהם. ברגעים אלה ממש 3.7 מיליון ילדים בתימן נמצאים מחוץ למסגרת לימודית וזכותם הבסיסית להשכלה נמנעת מהם. 

יוניסף מספק אפשרות לילדים ללמוד גם בתנאי מלחמה ומשבר. כ-150,000 ילדים בתימן זוכים להשכלה באמצעות הארגון. אבל ישנם עוד ילדים רבים שזקוקים לעזרתנו.  

גישה למים נקיים ממשיכה להיות האתגר הגדול ביותר שלנו

גם היום, אנחנו נמצאים בשטח ופועלים לפי ההנחיות החדשות למניעת התפרצות מגפת הקורונה, עוברים בין האוהלים בחנות, הבתים המאולתרים ומקומות המחסה ומחלקים ציוד על מנת למנוע התקהלויות ככל הניתן.

תימן היא מדינה צחיחה, בהרבה אזורים יש צורך בחפירת בארות עמוקים מאוד לעתים בעומק של קילומטר וחצי, דבר המצריך משאבות ארוכות ושימוש בדלק יקר. כך שמים, החיונייים לכל אדם, הפכו ליקרים מאוד בתימן.

עזרו לשמור על ילדים בתימן בטוחים

125 ש"ח יכולים לספק טיפול רפואי מסור בכל חודש

hidden
חודשית חד-פעמית

השפיעו יותר בעזרת תרומה קטנה חודשית

אנו מודים על כל תרומה. ביכולתכם להשפיע יותר באמצעות תרומה קטנה יותר בכל חודש. הדבר מעניק תמיכה קבועה לאורך זמן בפרויקטים מתמשכים ועוזר ליותר ילדים לגדול בשמחה, בבריאות ובביטחון.

לא הפעם, תודה
53 53
70 70
250 125
תרומה זו תספק 10 מנות מזון מיוחד לתת תזונה לילדים תרומה זו תספק 10 מנות מזון מיוחד לתת תזונה לילדים
בזכותך ילד יוכל לשוב ללמוד בבית הספר בזכותך ילד יוכל לשוב ללמוד בבית הספר
בזכותך שני ילדים יזכו לטיפול רפואי מסור בזכותך ילד יזכה בכל חודש לטיפול רפואי מסור
תרומה בסכום של:
A donation of:
תרומה בסכום של:
תרמו עכשיו