hornoafrica 6 hornoafrica hornoafrica
התפרצות אבולה באוגנדה - UNICEF Israel

השותפים שלנו:

אנו עובדים ב-190 מדינות כולל:

הנגיף האיום מתפשט במדינה

 

55

אנשים נהרגו מאז שזוהתה התפרצות המחלה עד 21 בנובמבר 

חום, דימומים מכל פתח בגוף ומוות

יודעים מה קורה לחולה אבולה? המחלה הזו מתחילה בחום, כאבי שרירים וגרון, אבל מהר מאוד מופיעים הקאות, שלשולים ודימומים פנימיים וחיצוניים – העיניים, האף, הפה, האוזניים, איברי המין. כשמדובר בזן סודן של הנגיף, עד 50% מהנדבקים מתים. והמחלה האכזרית הזו מתפשטת כרגע באוגנדה.

כבר למעלה מחודשיים מאז שהמחלה התפרצה במדינה, וכרגע ידוע על 141 חולים מאומתים ו-55 חולים שלא שרדו את הנגיף, מתוכם 11 ילדים. הנגיף התפשט כבר לתשעה מחוזות במדינה, וממשלת אוגנדה סגרה שניים מהם לתנועה והטילה עוצר במהלך הלילה והגבלות על תנועת רכבים. הממשלה אף אסרה על פעילות של רופאי אליל ומרפאים מסורתיים לפעול במהלך ההתפרצות.

1518

מורים וצוותי הוראה קיבלו הדרכה על מניעת המחלה, חשיבות הדיווח וטיפול מהיר

איזה סיוע אנחנו מגישים

במקרים כאלה, קשה להגזים בחשיבות של מידע נכון ותמיכה קהילתית. לא רק כדי למנוע את המשך התפשטות המחלה, אלא גם כדי למנוע נידוי של אלו שהצליחו בכל זאת לשרוד את המחלה המכוערת הזו. לכן אנחנו מפעילים מאמצים משולבים בכמה חזיתות. אנו מפעילים יחידות לטיפול באבולה ולבידוד חולים ומייצרים דיאלוג מתמיד עם קהילות כדי להעלות מודעות למחלה ולסכנות ממנה. הכשרנו עד כה למעלה מ-1,500 מורים וצוותי הוראה על כיצד להימנע מהמחלה, איך מזהים אותה, ולמה חשוב לדווח עליה ולחפש במהירות טיפול. אנחנו מסייעים גם בהענקת טיפול פסיכולוגי ותמיכה חברתית לנדבקים ובני משפחותיהם.

תכנית התגובה שלנו להתפרצות הנוכחית עולה 18.2 מיליון דולר, ועוד נותר לנו לאסוף 56% מהיעד. ההשפעה של אבולה איומה, ומי שראה אדם שסובל מהתסמינים שלה לא יכול לשכוח את זה. אם אתם יכולים לעזור, זה הזמן. תרמו כאן:

תורמים בביט, בטלפון, או בהעברה בנקאית

אם אתם מעדיפים לתרום באפליקציית ביט נין לעשות זאת בלחיצה כאן 

העברה בנקאית ניתן להעביר לידי:

בנק הפועלים - 12
סניף ראשי ת"א - מס' 170
חשבון 314042
הקרן הישראלית למען יוניסף

18.2

מיליון דולר הוא הסכום שאנחנו זקוקים לו כדי לחזק את הסיוע שלנו באוגנדה

למה יוניסף?

יוניסף דואג לכן שילדי העולם יזכו לביטחון תזונתי, חיסונים, חינוך והגנה הרבה יותר מכל ארגון אחר. עשינו יותר כדי להשפיע על חוקים, מדיניות ומנהגים כדי לסייע בהגנה על ילדים מכל ארגון סיוע אחר בעולם. ואנחנו לא מתכוונים להפסיק עד שהעולם יהיה מקום בטוח לכל ילדינו.

אנו לא מתוקצבים ע"י האו"ם ומסתמכים לחלוטין על תמיכה מאנשים טובים כמוכם כדי שנוכל לבצע את עבודתנו החיונית להגנה על ילדים בסכנה, שינוי חייהם ובניית עולם בטוח יותר לילדים של מחר.

 

hidden
תרומה חודשית תרומה יחידה

השפיעו יותר בעזרת תרומה קטנה חודשית

אנו מודים על כל תרומה. ביכולתכם להשפיע יותר באמצעות תרומה קטנה יותר בכל חודש. הדבר מעניק תמיכה קבועה לאורך זמן בפרויקטים מתמשכים ועוזר ליותר ילדים לגדול בשמחה, בבריאות ובביטחון.

לא הפעם, תודה
52 22
77 43
132 88
תרמת לסיוע פסיכולוגי וחברתי תרמת להפצת מידע ומניעת המחלה
תרמת תרופות וציוד רפואי תרמת לסיוע בהחזרת המחלימים לקהילותיהם
תרמת לצוותים רפואיים על הקרקע תרמת לפעולה רפואית דחופה לנפגעים
תרומה בסכום של:
A donation of:
תרומה בסכום של:
תרמו עכשיו