אוקראינה 1 אוקראינה אוקראינה
ukraine - UNICEF Israel

השותפים שלנו:

אנו עובדים ב-190 מדינות כולל:

ילדי אוקראינה זקוקים לכם

 

4.1

מיליון ילדים זקוקים לסיוע מיידי

הלחימה באוקראינה מאיימת על חייהם של 7.5 מיליון ילדים במדינה שנמצאים בסכנה מיידית. כאוס ברחובות והמון חוסר ודאות, זה מה שממתין להמוני משפחות אוקראיניות, שבלית ברירה נאלצות לעזוב את ביתן האהוב. האוקראינים לא יעברו את המשבר הזה לבדם!
המלחמה באוקראינה נמשכת כבר שנתיים. שנתיים של פחד, סכנה ומאבק על החיים. לאורך כל התקופה הזו, ילדים אוקראינים נותרו ללא בית, ללא בית ספר, ללא שירותי בריאות ואפילו ללא מי שתייה. המקלטים הפכו לחדרי המשחקים שלהם, ספסלים בתחנות המטרו החליפו את מיטותיהם, ובמקום פעמוני בית ספר הם התרגלו לשמוע אזעקות. כך גוזלת הלחימה את ילדותם של ילדי אוקראינה.

7.5 מיליון ילדים אוקראיניים זקוקים לסיוע מיידי

ב-24 בפברואר 2022 הכריזה רוסיה על מבצע צבאי באוקראינה שהוביל למשבר הומניטרי הרסני ואילץ מיליונים לברוח מבתיהם. כמעט שני שליש מהילדים באוקראינה כבר לא מתגוררים במקום אותו כינו בית.

ילדים הבורחים מאלימות נמצאים בסיכון גדול להיפרדות ממשפחתם, לחשיפה לאלימות, התעללות, ניצול מיני וסחר. רובם נחשפו לאירועים טראומטיים עמוקים. ילדים אלו זקוקים בדחיפות לבטיחות, יציבות, שירותי הגנת ילדים ותמיכה פסיכו-סוציאלית - במיוחד אלו שאינם מלווים או שהופרדו ממשפחותיהם. יותר מהכל, הם זקוקים לשלום.

המלחמה הותירה המוני אוקראינים בלי האפשרות להתפרנס בכבוד. וכך, משפחות רבות אינן מסוגלות לספק את הצרכים הבסיסיים של ילדיהם.

אנחנו עובדים מסביב לשעון באוקראינה ובמדינות הסמוכות לה, מספקים גישה למים נקיים, שירותי בריאות וכל מה שילדים זקוקים לו באופן דחוף.

כיצד אנחנו עוזרים לילדי אוקראינה?

בימים אלה, יוניסף פועל במזרח אוקראינה ומגדיל את פעילות החירום למען ילדי אוקראינה באזור:

הובלת מים נקיים, תגבור שירותי הבריאות ואספקת מוצרי היגיינה באזורי העימות.

מהי פעילות יוניסף מחוץ למדינה?

  • יוניסף פועל במרץ למיגור סחר בקטינות ובקטינים באמצעות הכשרה לשומרי גבול מיוחדים לזיהוי התופעה המסוכנת, שבתקופה זאת נמצאת במגמת עלייה מדאיגה.
  • אנו תומכים במערכות החיוניות והלאומיות של המדינות שמארחות פליטים.
  • הרחבת הזדמנויות הלמידה ושילוב ילדי פליטים בבתי ספר
  • רכישת חיסונים וציוד רפואי
  • הקמת מרכזי משחק ולמידה המספקים לילדים תחושה של נורמליות והפוגה מהמצב
  • פתחנו מקלטים בנקודות המעבר של הפליטים והעקורים, המספקים תמיכה ושירותים למשפחות וילדים בדרכים במולדובה, רומניה, פולין, איטליה, בולגריה וסלובקיה
  • הענקנו סיוע כספי לפליטים הזקוקים לכך.

מדוע לתת תרומה חודשית?

כארגון סיוע לילדים, אנו עובדים עם משפחות, קהילות וממשלות בלמעלה מ -190 מדינות בכדי להתמודד עם הבעיות השורשיות והסימפטומים שהמשפיעים ישירות על ילדים. העבודה שלנו היא לספק סיוע לטווח ארוך כדי ליצור שינוי בחייהם של ילדים לאורך שנים קדימה, כמו גם מענה לצרכים המידיים של הילדים.

כשאתם תורמים ליוניסף באופן קבוע, אתם למעשה הופכים לחלק מאותה עבודה ארוכת טווח המיועדת לשמור על בטיחותם של הילדים הפגיעים בעולם. לדוגמה, תרומת 60 ש"ח בכל חודש יכולה לעזור לנו לצייד את עובדי הבריאות במיכלים מקוררים לנשיאת חיסונים, ולוודא שהחיסונים מצילי החיים נגד מחלות כמו פוליו, שעלת וחצבת נשמרים קרירים מספיק בכדי להישאר יעילים. המשמעות היא שאפילו ילדים במקומות הנידחים ביותר יכולים להיות מוגנים מפני מחלות.

תרומה חודשית של 100 ש"ח תוכל לספק את כל הציוד והתרופות שמיילדת צריכה כדי ליילד שניים עשר תינוקות בבטחה, ולהעניק לאם וגם לילד את ההתחלה הטובה ביותר.

תורמים בביט או בהעברה בנקאית

אם אתם מעדיפים לתרום באפליקציית ביט נין לעשות זאת בלינק הזה

העברה בנקאית ניתן להעביר לידי:
בנק הפועלים - 12
סניף מונטיפיורי - מס' 170
חשבון 314042
הקרן הישראלית למען יוניסף

למה יוניסף?

יוניסף דואג לכן שילדי העולם יזכו לביטחון תזונתי, חיסונים, חינוך והגנה הרבה יותר מכל ארגון אחר. עשינו יותר כדי להשפיע על חוקים, מדיניות ומנהגים כדי לסייע בהגנה על ילדים מכל ארגון סיוע אחר בעולם. ואנחנו לא מתכוונים להפסיק עד שהעולם יהיה מקום בטוח לכל ילדינו.

אנו לא מתוקצבים ע"י האו"ם ומסתמכים לחלוטין על תמיכה מאנשים טובים כמוכם כדי שנוכל לבצע את עבודתנו החיונית להגנה על ילדים בסכנה, שינוי חייהם ובניית עולם בטוח יותר לילדים של מחר.

 

hidden
תרומה חודשית תרומה יחידה

השפיעו יותר בעזרת תרומה קטנה חודשית

אנו מודים על כל תרומה. ביכולתכם להשפיע יותר באמצעות תרומה קטנה יותר בכל חודש. הדבר מעניק תמיכה קבועה לאורך זמן בפרויקטים מתמשכים ועוזר ליותר ילדים לגדול בשמחה, בבריאות ובביטחון.

לא הפעם, תודה
65 37
112 75
250 120
65 ש"ח יכולים לעזור לשלם עבור ערכת עזרה ראשונה גדולה לעובד בריאות.
112 ש"ח יכולים לעזור לספק למשפחה ערכת מים והיגיינה לשעת חירום.
250 ש"ח יכולים לספק ערכת מחסה לשעת חירום למשפחה שלמה
תרומה בסכום של:
A donation of:
תרומה בסכום של:
תרמו עכשיו