אוקראינה 1 אוקראינה אוקראינה
ukraine - UNICEF Israel

השותפים שלנו:

אנו עובדים ב-190 מדינות כולל:

לא משאירים את אוקראינה לבד

 

7.5

מיליון ילדים נמצאים בסכנה

כאוס ברחובות והמון חוסר ודאות, זה מה שממתין להמוני משפחות אוקראיניות, שבלית ברירה נאלצות לעזוב את ביתן האהוב. האוקראינים לא יעברו את המשבר הזה לבדם!
חודשי הלחימה באוקראינה הביאו לתוצאות הרסניות לילדים בקנה מידה ובמהירות שלא נראו מאז מלחמת העולם השנייה. 3 מיליון ילדים בתוך אוקראינה ויותר מ-2.2 מיליון ילדים במדינות מארחות פליטים זקוקים כעת לסיוע הומניטרי. כמעט שניים מכל שלושה ילדים נעקרו מבתיהם כתוצאה מלחימה. בכל יום באוקראינה, נהרגים יותר משני ילדים בממוצע ויותר משלושה נפצעים - בעיקר בהתקפות באמצעות הפגות על אוכלוסיה אזרחית.
יוניסף נמצאים בשטח, דואגים בין היתר לחזק את מערך הסיוע לשעת חירום הכולל טיפול בפצועים, דאגה למחסה וציוד עבור הנמלטים, מים נקיים ותנאי סניטציה הולמים, טיפול פסיכו סוציאלי לילדים נפגעי טראומה, והמשך הלימודים והחינוך לילדים, גם בשעת משבר.

5.2 מיליון

יותר מ5.2 מיליון ילדים כבר נפגעו מהקונפליקט

מה קורה באוקראינה?

ב-24 בפברואר הכריזה רוסיה על מבצע צבאי באוקראינה שתהיה לו השפעה משמעותית על חייהם של ילדים ומשפחות ברחבי המדינה.

תשתיות, החיוניות להשרדותם של ילדים, ממשיכות להינזק או להיהרס: עד כה נפגעו לפחות 256 מתקני בריאות, ואפילו אחד מכל שישה "בתי ספר בטוחים" בהם תומך יוניסף במזרח המדינה מאז החלה הלחימה נהרס או נפגע. מאות בתי ספר נוספים ברחבי הארץ נפגעו אף הם. התנאים לילדים במזרח ובדרום אוקראינה, שבהם התגברו הקרבות, הופכים לקשים יותר ויותר.

ילדים הבורחים מאלימות נמצאים בסיכון גדול להיפרדות ממשפחתם, לחשיפה לאלימות, התעללות, ניצול מיני וסחר. רובם נחשפו לאירועים טראומטיים עמוקים. ילדים אלו זקוקים בדחיפות לבטיחות, יציבות, שירותי הגנת ילדים ותמיכה פסיכו-סוציאלית - במיוחד אלו שאינם מלווים או שהופרדו ממשפחותיהם. יותר מהכל, הם זקוקים לשלום.

המלחמה הותירה המוני אוקראינים בלי האפשרות להתפרנס בכבוד. וכך, משפחות רבות אינן מסוגלות לספק את הצרכים הבסיסיים של ילדיהם.

מה עושה יוניסף בתוך אוקראינה?

 • יוניסף חילק ציוד בריאות ורפואה מצילי חיים לכ-2.1 מיליון אנשים המתגוררים בתוך אזורי הלחימה,
 • 300,000 משפחות מקבלות סיוע כספי במסגרת תוכנית סיוע הומניטרי במזומן של יוניסף-
 • סיפקנו גישה למים בטוחים ליותר מ-2.1 מיליון אנשים החיים באזורים שבהם רשתות נפגעו או נהרסו.
 • הגענו ליותר מ-610,000 ילדים עם שירותי בריאות הנפש ותמיכה פסיכו-סוציאלית.
 • סיפקנו ציוד למידה לכ- 290,000 ילדים.

מהי פעילות יוניסף מחוץ למדינה?

 • יוניסף פועל במרץ למיגור סחר בקטינות ובקטינים באמצעות הכשרה לשומרי גבול מיוחדים לזיהוי התופעה המסוכנת, שבתקופה זאת נמצאת במגמת עלייה מדאיגה.
 • אנו תומכים במערכות החיוניות והלאומיות של המדינות שמארחות פליטים.
 • הרחבת הזדמנויות הלמידה ושילוב ילדי פליטים בבתי ספר
 • רכישת חיסונים וציוד רפואי
 • הקמת מרכזי משחק ולמידה המספקים לילדים תחושה של נורמליות והפוגה מהמצב
 • פתחנו 25 מקלטים בנקודות המעבר של הפליטים והעקורים, המספקים תמיכה ושירותים למשפחות וילדים בדרכים במולדובה, רומניה, פולין, איטליה, בולגריה וסלובקיה
 • במולדובה, הענקנו סיוע כספי ללמעלה מ-52,000 פליטים, רובם נשים שנמלטו עם ילדיהן.

מדוע לתת תרומה חודשית?

כארגון סיוע לילדים, אנו עובדים עם משפחות, קהילות וממשלות בלמעלה מ -190 מדינות בכדי להתמודד עם הבעיות השורשיות והסימפטומים שהמשפיעים ישירות על ילדים. העבודה שלנו היא לספק סיוע לטווח ארוך כדי ליצור שינוי בחייהם של ילדים לאורך שנים קדימה, כמו גם מענה לצרכים המידיים של הילדים.

כשאתם תורמים ליוניסף באופן קבוע, אתם למעשה הופכים לחלק מאותה עבודה ארוכת טווח המיועדת לשמור על בטיחותם של הילדים הפגיעים בעולם. לדוגמה, תרומת 60 ש"ח בכל חודש יכולה לעזור לנו לצייד את עובדי הבריאות במיכלים מקוררים לנשיאת חיסונים, ולוודא שהחיסונים מצילי החיים נגד מחלות כמו פוליו, שעלת וחצבת נשמרים קרירים מספיק בכדי להישאר יעילים. המשמעות היא שאפילו ילדים במקומות הנידחים ביותר יכולים להיות מוגנים מפני מחלות.

תרומה חודשית של 100 ש"ח תוכל לספק את כל הציוד והתרופות שמיילדת צריכה כדי ליילד שניים עשר תינוקות בבטחה, ולהעניק לאם וגם לילד את ההתחלה הטובה ביותר.

תורמים בביט או בהעברה בנקאית

אם אתם מעדיפים לתרום באפליקציית ביט נין לעשות זאת בלינק הזה

העברה בנקאית ניתן להעביר לידי:
בנק הפועלים - 12
סניף מונטיפיורי - מס' 170
חשבון 314042
הקרן הישראלית למען יוניסף

למה יוניסף?

יוניסף דואג לכן שילדי העולם יזכו לביטחון תזונתי, חיסונים, חינוך והגנה הרבה יותר מכל ארגון אחר. עשינו יותר כדי להשפיע על חוקים, מדיניות ומנהגים כדי לסייע בהגנה על ילדים מכל ארגון סיוע אחר בעולם. ואנחנו לא מתכוונים להפסיק עד שהעולם יהיה מקום בטוח לכל ילדינו.

אנו לא מתוקצבים ע"י האו"ם ומסתמכים לחלוטין על תמיכה מאנשים טובים כמוכם כדי שנוכל לבצע את עבודתנו החיונית להגנה על ילדים בסכנה, שינוי חייהם ובניית עולם בטוח יותר לילדים של מחר.

 

hidden
תרומה חודשית תרומה יחידה

השפיעו יותר בעזרת תרומה קטנה חודשית

אנו מודים על כל תרומה. ביכולתכם להשפיע יותר באמצעות תרומה קטנה יותר בכל חודש. הדבר מעניק תמיכה קבועה לאורך זמן בפרויקטים מתמשכים ועוזר ליותר ילדים לגדול בשמחה, בבריאות ובביטחון.

לא הפעם, תודה
112 37
156 75
300 120
112 ש"ח יכולים לעזור לשלם עבור ערכת עזרה ראשונה גדולה לעובד בריאות.
156 ש"ח יכולים לעזור לספק למשפחה ערכת מים והיגיינה לשעת חירום.
300 שח יכולים לספק ערכת מחסה לשעת חירום למשפחה שלמה
תרומה בסכום של:
A donation of:
תרומה בסכום של:
תרמו עכשיו