השותפים שלנו:

אנו עובדים ב-190 מדינות כולל:

עזרו לשמור על ילדים בטוחים בתימן

תימן

למעלה מארבע שנות לחימה הובילו את תימן להתמוטטות. הילדים משלמים את המחיר של הסכסוך המורכב וההרסני שסופו של נראה לעין. הגישה למזון היא מוגבלת ביותר ולכן ילדים רבים במדינה סובלים מתת תזונה.   

מה קורה בתימן?

בתימן יש היום את המשבר ההומניטרי הגדול ביותר בעולם. למעלה מ-24 מיליון איש זקוקים לסיוע הומניטרי. מדובר בכ-80% מהאוכלוסייה, ביניהם 12 מיליון ילדים. מאז הסלמת הקונפליקט במרץ 2015 המדינה הפכה לגיהנום עלי אדמות עבור ילדי תימן. 

כיצד המשבר משפיע על הילדים? 

ילדי תימן ממשיכים להיהרג ולהיפצע, כ-360,000 ילדים מתחת לגיל 5 סובלים מתת תזונה חמור וזקוקים לטיפול. מחסור בתשתיות בסיסיות כגון מים הם קרקע פוריה למגפות ומחלות ילדים רבות כולל מחלת הכולרה. בתי ספר ובתי חולים נסגרו מה שפגע אנושות בגישה לגישה להשכלה ולטיפול רפואי עבור הילדים במדינה. במצב הזה הילדים פגיעים אפילו יותר והסיכוי שלהם לעתיד טוב יותר נגזל. 

הגישה למזון מוגבלת ביותר וגורמת לתת תזונה חמור במדינה

הלחימה בתימן מגבילה באופן קיצוני את כמות המזון שנכנסת למדינה, מה שמייצר מחסור חמור ועליה אדירה במחירי המזון. התוצאה היא שכ-1.8 מיליון ילדים בתימן סובלים מתת תזונה. 

מה יוניסף עושה כדי לסייע לילדי תימן?

  • יוניסף מספק אלפי טונות של מזון מיוחד למצבי תת תזונה. אנחנו תומכים במרכזי תזונה ומכשירים צוותים במדינה. אבל לצערנו המצב מחריף בכל יום מה שמציב עוד ועוד קשיים ואתגרים בדרכנו.
  • אנו עושים כל שביכולתנו כדי לסייע לילדים שנפגעו, כמעט חצי מיליון ילדים קיבלו תמיכה פסיכו'-סוציאלית במרחבים הדידותיים לילדים של יוניסף ו-1.1 מיליון הדרכו לגבי סכנה והתמודדות עם מוקשים. 
  • בשנה החולפת דאגנו ל-5.4 מייון איש כאשר נלחמנו במגפת הכולרה וחיסנו 4 מיליון ילדים נגד נגיף הפוליו, אבל הדרך עוד ארוכה.  

מיליוני ילדים לא יכולים להגיע לבית הספר 

לא פחות מ-2500 בתי ספר יצאו מכלל שימוש בתימן בגלל הקונפליקט. בנוסף, ילדים רבים נאלצו לפרוש כדי לסייע למשפחותיהם. ברגעים אלה ממש 3.7 מיליון ילדים בתימן נמצאים מחוץ למסגרת לימודית וזכותם הבסיסית להשכלה נמנעת מהם. 

יוניסף מספק אפשרות לילדים ללמוד גם בתנאי מלחמה ומשבר. כ-150,000 ילדים בתימן זוכים להשכלה באמצעות הארגון. אבל ישנם עוד ילדים רבים שזקוקים לעזרתנו.  

עזרו לשמור על ילדים בתימן בטוחים

125 ש"ח יכולים לספק טיפול רפואי מסור בכל חודש

חודשית חד-פעמית

השפיעו יותר בעזרת תרומה קטנה חודשית

אנו מודים על כל תרומה. ביכולתכם להשפיע יותר באמצעות תרומה קטנה יותר בכל חודש. הדבר מעניק תמיכה קבועה לאורך זמן בפרויקטים מתמשכים ועוזר ליותר ילדים לגדול בשמחה, בבריאות ובביטחון.

לא הפעם, תודה
73 53
130 70
290 125
טקסט תרומה נמוך תרומה זו תספק 10 מנות מזון מיוחד לתת תזונה לילדים
טקסט תרומה בינוני בזכותך ילד יוכל לשוב ללמוד בבית הספר
טקסט תרומה גבוה בזכותך ילד יזכה בכל חודש לטיפול רפואי מסור
תרומה בסכום של:
A donation of:
תרומה בסכום של:
תרמו עכשיו